Vai piepūšamās atrakcijas ir drošas?

  Vai piepūšamās atrakcijas ir drošas?

  Ir svarīgi pievērst uzmanību drošībai, kad tiek izmantotas piepūšamās atrakcijas, gan lielās, gan mazās. Šajā rakstā Jūs varat iepazīties ar galvenajiem noteikumiem, kas jāievēro, lai uzstādītu piepūšamo atrakciju droši, kā arī lai bērni var tajā atrasties droši.

  Kā droši uzstādīt piepūšamo atrakciju?

  • Viena no svarīgākajām lietām, kam vajadzētu peivērst uzmanību vēl pirms pašas atrakcijas saņemšanas ir līgums. Parasti tas tiek izsniegts ar pielikumu kurā aprakstītas lietas ko nedrīkst darīt atrodoties piepūšamajā atrakcijā un kā uzstādīt atrakciju droši.
  • Vajadzētu pievērst lielu uzmanību tam kur Jūs uzstādat piepūšamo atrakciju, piemēram stingri aizliegts ir uzstādīt atrakciju tuvāk par 2 metriem no jebkādiem šķēršļiem (ēkas, elektrības vadi, koki u.c.), noteikti nedrīkst uzstādīt smiltīs vai uz asiem priekšmetiem (akmeņiem, metāla gabaliem u.c.).
  • Kad piepūšamā atrakcija būs uzstādīta tieši pirms atvērtās ieejas tajā varēsiet redzēt noteikumus, kas attēloti ar attēliem. Šie Jums palīdzēs saprast ko nevajadzētu darīt atrodoties atrakcijā, kā arī bērniem būs vieglāk saprast ko nedrīkst darīt.
  • Obligāti atrakcija ir jānostiprina ar mietiņiem zemē, tā lai tā būtu stabilāka.

  Kā droši izmantot piepūšamo atrakciju?

  • Pirms piepūšamās atrakcijas izmantošanas pārbaudiet vai bērniem ir novilkti apavi, vai ir noņemtas rotas lietas (ķēdītes, rokas sprādzes u.c.), vai nav ēdiens un kožļājamās gumijas ar tiem.
  • Bērni mēdz aizrauties aiz priekiem, bet lai justos drošāk vajadzētu pievērst uzmanību, lai tie negrūstās un neliecas uz vai pāri malām (kaut arī visām atrakcijām ir drošības tīkli). Īpašu uzmanību šim vajadzētu pievērst piepūšamajām atrakcijām, kas tiek lietotas iekštelpās, par cik tās netiek piestiprinātas pie zemes, tās nav tik stabilas un liekšanās uz malām var būt nedroša.
  • Atrakcijās nevajadzētu ienest dzīvniekus un nekādus priekšmetus izņemot plastmasas bumbiņas.
  • Bērnu svars un garums nedrīkst pārsniegt maksimālo kopsvaru un paredzēto garumu, kas ir norādīts pie katras piepūšamās atrakcijas.
  • Ja pēkšņi mainās laika apstākļi uz slikto pusi, piemēram sākas lietus atrakcija ir nekavējoties jānovāc, lai neradītu nedrošus apstākļus bērniem.

   

   

   

  Comments are closed.